апрель, 2017 ел
дүшәмбе

Шушы көннәрдә "Радуга" яшүсмерләр клубында эшләүче яшьләр активы балалар өчен хәйрия бәйрәме оештырды. Чарага кызыклы аниматорлар чакырылды.  Шулай ук истәлекле бүләкләр тапшырылды.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов VII Татарстан Мөселманнары корылтаенда катнашучыларга сәламләү сүзе белән мөрәҗәгать итте .Чара Казанда «Корстон» КСККда узды.

Әлмәт яшьләре  Пасханы шәһәр паркында  гаилә бәйрәмендә билгеләп үттеләр. Якшәмбе көнне  шәһәрнең яшь гаиләләре балалары белән бергә бәйрәм чараларында катншашыр өчен шәһәр паркында җыелдылар. Алар төрле мастер-классларда, гаилә воркаутында һ.б. ярышларда катнаштылар.

"Нефтегаз-2017" иң зур махсуслаштырылган күргәзмәдә "Римера" компанияләр төркеме машина төзелеше предприятиеләре кулланучыларга яңа нефть чыгару җиһазларының үрнәкләрен күрсәтәчәкләр.

Бүген Әлмәт шәһәренең Бөек Ватан сугышы ветераны үзенең 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтә.

Анатолий Михайлович 1927 елның 17 нче апрелендәТула өлкәсенең Ржавец авылда туа.

Киңәшмәне район башкарма комитеты җитәкчесе Марат Гыйрфанов уздырды.

Әлмәт шәһәренең "Аленький цветочек" дип исемләнгән 18 нче санлы балалар бакчасында чираттагы КМО музыка җитәкчеләренең утырышы узды. Очрашуның темасы -   "Сәнгати-эстетик үсешенең бер шарты буларак, музыка җитәкчеләренең тәрбияләнүчеләрнең гаиләләре белән партнерлык ".