декабрь, 2016 ел

Шәһәр һәм районның автомобиль юллары, юл вакыйгалары турында зур сөйләшү булды.

2017 елның 1 январеннән пенсияне мәҗбүри иминиятләү кертемнәре һәм мәҗбүри медицина иминияте кертемнәре белән идарә итүне Россия Федерациясенең Федераль салым  хезмәте башкарачак. Шул ук вакытта түбәндәге кайбер функцияләр Россия Пенсия фонды карамагында калачак:

«Альметьевский вестник» газетасы "Кеше һәм табигать" бәйгесендә икенче урынны яулады.

Әлеге чарада СМП-Нефтегаз катнашты.

Чираттагы сатулар 20.12.16 билгеләнгән.

Әлмәттә «Социаль ярминкә» узачак.

20-нче декабрьдә Казанда Татарстандагы Бала хокуклары буенча вәкаләтле вәкил Гүзәл Удачина һәм ТР сәламәтлек саклау министры Гадел Вафин сәламәтлекне саклау өлкәсендә балигъ булмаган балаларның хокукларын яклау мәсьәләләре буенча гражданнарны кабул итәчәкләр.

Бу көннәрдә республиканың 8 зонасында “Ел хатын-кызы. Ел ир-аты: хатын-кыз күзлегеннән” республика бәйгесе бара. Көньяк-көнчыгыш төбәк бәйгесе Әлмәттә уздырыла.

Башкарма комитет 23.12.16 узачак сатулар турында хәбәр итә.

"«Желанное радио»да экология сораулары буенча фикер алыштылар.