ТР Хөкүмәте Йортында узган киңәшмәдә күп фатирлы торак йортларны капиталь ремонтлау, җылыту сезонына әзерлек барышы турында фикер алыштылар

2020 елның 19 сентябре, шимбә

Татарстан Республикасында төзелеш өлкәсендәге программаларның ничек тормышка ашырылуы турында ТР Хөкүмәте Йортында узган киңәшмәдә ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры вазифаларын башкаручы Фәрит Хәнифов хәбәр итте.

Киңәшмәне барлык муниципаль районнар белән видеоконференцэлемтә режимында Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин уздырды.

Фәрит Хәнифов хәбәр иткәнчә, торак фонды мониторингы системасы мәгълүматлары буенча, республикада капиталь ремонт эшләре 4 млрд 891 млн 344 мең сумлык башкарылган, бу планның 73,52% ын тәшкил итә.