Әлмәттә санитар-эпидемиологик хәл турында фикер алыштылар

2020 елның 16 июне, сишәмбе

Дүшәмбе көнне Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары Ләйлә Фазлеева, ТР сәламәтлек саклау министрының беренче урынбасары Альмир Абашев, район башлыгы Тимур Нагуманов, «Татнефть» компаниясе вәкилләре, шәһәр хезмәтләре, район Советы Аппараты, Роспотребнадзор, Сәламәтлек саклау, мәгариф, эчке эшләр идарәләре, эчке эшләр органнары җитәкчеләре катнашында узган киңәшмәдә Әлмәт муниципаль районында санитар-эпидемиологик хәлгә кагылышлы мәсьәләләр каралды, шулай ук үзәк район хастаханәсе һәм Татарстанның көньяк-көнчыгыш округы штабының коронавирусны профилактикалау һәм дәвалау буенча җитәкчелеге дә катнашты.

Шулай ук яңа коронавирус йогышын диагностикалау һәм дәвалау этаплары, балигъ булмаганнарны эшкә урнаштыру, җәйге ялны оештыру һ.б. кебек актуаль темалар җентекләп каралды.