июнь, 2018 ел
чәршәмбе

Синоптиклар әлмәтлеләрне җил көчәюе турында кисәтәләр. Минималь температура төнлә +11..+15º,максималь көндез +19..+22º.

5 июньнән  5 июльгә кадәр Әлмәттә  "Искә алу айлыгы" уза, аның кысаларында зиаратларда тәртип урнаштырыла. Чираттагы өмә 19ы көнне узды. Әлеге өмә район башлыгы Айрат Хәйруллин, "Бердәм Россия" фракциясе депутатлары инициативасы белән мөмкин булды һәм шәһәр башкарма комитеты җитәкчесе Ленар Вәлиев җитәкчелегендә оештырылды.

Әлмәт районы халкына түләүсез медицина ярдәме күрсәтү буенча дәүләт гарантияләре Программасы кысаларында 25 июньнән  маршрутизациянең бердәм үзәге булдырыла, аның телефоны да билгеле: 22-77-22. Бу турыда журналистлар белән булган брифингта  Вера Головина бәян итте.