апрель, 2017 ел
җомга

Гилязова Зәйнәп Ризван кызы 1923 елның 20 нче апрелендә Аксубай авыл җирлегендә туа.  1943 нче елны 19 яшьлек кыз фронтка чакырыла. Бер төркем кызны Норлатка элемтә полкына җибәрәләр.

Шәһәр һәм районның автомобиль юллары, юл вакыйгалары турында зур сөйләшү булды. Киңәшмә район башкарма комитеты җитәкчесе Марат Гирфанов  рәислегендә узды.

ЮХИДИ начальнигы Валерий Гиздатуллин юл вакыйгаларына фотофактларда комментарийлар бирде.

Киңәшмә барышында балаларны автобусларда ташу барышында аеруча игътибарлы булырга, юлларны чистартып торырга  кирәклеге турында кисәтелде.

Россиядә җирле үзидарә көнен 2013 елдан алып бәйрәм ителә. Бу муниципаль хезмәткәрләрнең һөнәри бәйрәме. Барлыгы Әлмәт районында 200 гә якын муниципаль хезмәткәр эшли, алар арасында 33 ир-ат һәм 165 хатын-кыз.

Донор көне, беренче чиратта, кеше сәламәтлеге хакына бушлай кан бирүче донорларга багышлана. Әлмәттә дә  даими рәвештә канын бирүче билгеле бер категория кешеләр бар. "Мин ТР доноры" республика акциясен 100 дән артык Әлмәттә яшәүчеләр хупладылар.

80 нән артык студент чараларда катнашу өчен Әлмәткә җыелды.